microLED Ekrana Sahip Apple Watch’lar 2025’te Gelebilir

Apple, Apple Watch modeli ile akıllı saat alanında en dorukta yer alan şirketlerden biri. Teknoloji devinin bu aygıtlarda ne vakit ekran iyileştirmeleri yapacağı da bir müddettir merak ediliyordu. Artık ise bu hususta birtakım argümanlar öne sürüldü.

Ünlü analist Ross Young, Apple’ın yeni jenerasyon akıllı saatlerinde LG’nin ürettiği microLED ekranları kullanmaya başlayacağını tabir etti. Young ayrıyeten, LG Display’in ne vakit üretime başlayacağı ve bu ekranlara sahip Apple Watch’ların ne vakit çıkacağı hakkında da bilgiler sundu

LG’nin microLED ekranları 2025’te çıkacak Apple Watch’ta yer alabilir

Analiste LG’nin, 2024 yılının ikinci yarısına kadar microLED’lerin üretimine başlamayacağını söylerken Apple’ın da bu ekranları 2025 yılında çıkacak olan Apple Watch aygıtlara entegre edeceğini belirtiyor. Bunun daha evvel çıkan bilgilerle çeliştiğini söylememizde yarar var. Öteki analistler, microLED ekranların 2024 yılında saatlere gelebileceğini söylemişti.

Apple’ın saatlerde düzgünleştirmeye giderek microLED ekran kullanacağı söylentileri uzun müddettir dolaşıyordu. Hatta 2019’da çıkan raporlar, şirketin 2020 yılında bu ekranlara geçebileceğini göstermişti; lakin bu gerçekleşmedi. Teknoloji devi şu anda Apple Watch’larda OLED ekran kullanıyor. Ayrıyeten şirketin microLED ilgisinin iPhone’lara yansıyacağı söylentileri de mevcut.

microLED panellerin OLED’e nazaran avantajlarının olduğunu eklemek gerek. Bu teknoloji daha yüksek parlaklık ve daha az ekran yanması üzere şeyler sunuyor. Ayrıyeten OLED’e nazaran daha verimli bir güç tüketimi var. Apple Watch’ların pil ömrünün büyük ehemmiyet taşıdığı düşünüldüğünde micro LED’in hayli faydalı olabileceğini söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu