macOS Catalina’nın 5. Geliştirici Betası Yayınlandı

İşletim sistemlerinin son kullanıcının aygıtına kusursuz bir formda ulaşabilmesi için beta yazılım programına sahip olan Apple, bu program ile işletim sistemlerinin bütün yanlışlarını kısa müddette gideriyor.

Uygulama geliştiricileri için ise özel bir beta sürümü yayınlayan Silikon Vadisi devi şirket, bu sayede geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemi sürümüne ve sürümün özelliklerine uyarlamasına imkan tanıyor.

Apple'ın masaüstü işletim sistemi olan macOS için de bu programı sürdüren Apple, bugün macOS'un yeni sürümü Catalina'nın 5'inci geliştirici betasını geliştiricileri için yayınladı.

Geliştirici beta profili hâlihazırda aygıtlarında yüklü olan kullanıcıların bu yazılım sürümünün yayınlandığına ve indirip isteyip istemediklerine dair bir bildirim alacaklar.

Güncelleme için bildirim almayan kullanıcıların ise Sistem Ayarları üzerinden el ile yazılım güncellemesi denetimi yapabilecekleri belirtiliyor.

Henüz yeni özellikleri keşfedilmemiş olan macOS Catalina Geliştirici beta 5 için geliştirici hesabı sahibi kullanıcılar an itibariyle işletim sistemi sürümü içerisinde çeşit atıyorlar. Yeni sürümle birlikte gelen kıymetli özellikleri tekrar sizlerle paylaşıyor olacağız.

Başa dön tuşu