iOS 13 İle Birlikte Yeni Fotoğraf ve Kamera Araçları Geliyor

iOS 13'ün yakında piyasaya çıkmasıyla birlikte iPhone kullanıcıları, bir kaydırıcı ile portre aydınlatmanın yoğunluğunu ayarlama, öbür dinamik ayarlamalar ve Fotoğraflar uygulamasında görüntüleri döndürme üzere ilgi alımlı yeni fotoğraf özelliklerine kavuşacaklar.

Apple, WWDC 2019’da yeni görüntüleme özelliklerinden kimilerini göstererek Portre modunda aydınlatmanın yoğunluğunun nasıl ayarlanabileceği ve nesnenin aydınlatılması konusunda nasıl daha fazla denetim sahibi olunabileceğini hakkında bilgi verdi. Ayrıca fotoğrafların daha süratli görüntülenmesini sağlamak için daha güçlü manzara düzenleme araçları ve filtreleri de tanıtıldı.

Belirtilen tüm yeni fotoğraf düzenleme geliştirmeleri, görüntüler için de geçerli olacak. Lakin Fotoğraflar uygulamasında görüntüleri döndürebilmeyi sağlayan yeni özellik, günün en çok dikkat çekeniydi ve en büyük alkışlardan birini aldı.

Apple, bütün bunların yanı sıra Fotoğraflar uygulamasında fotoğraflarınızın nasıl sergileneceği hakkında da bir önizleme gösterdi. Buna nazaran Fotoğraflar uygulamasında, en uygun fotoğraflarınızı vurgulamak üzere tasarlanmış yeni ‘Günler’, ‘Aylar’ ve ‘Yıllar’ görünümleri yer alacak.

Başa dön tuşu