Huawei P30 ve P30 Pro, DC Karartma Güncellemesi Alacak

Bazı telefon üreticileri, son vakitlerde DC Karartma olarak bilinen bir teknolojiye geçiş yapıyor. Bu üreticiler ortasına Huawei de eklendi. Yapılan açıklamaya nazaran Huawei P30 ve P30 Pro telefonlarına DC Karartma güncellemesi gelecek.

DC Karartma, ekrana gelen enerjiyi ortam parlaklığına nazaran muhakkak bir yüzde içerisinde otomatik olarak düzenleyebilen bir teknoloji. Bu teknoloji ile telefonun ürettiği ısı takip edilebiliyor ve OLED ekranların klasik titremesi engellenebiliyor. Buna bağlı olarak göz yorgunluğu da hissedilir derecede azalıyor.

Xiaomi Mi 8 ve Mi MIX 3 yakın bir vakitte gerçekleştirilen güncelleme ile bu fonksiyona kavuşmuştu. Yeni Huawei P30 ve P30 Pro da yakında yeni bir güncelleme ile bu özelliğe kavuşacak. Duyuruyu Mukul Sharma, Twitter üzerinden yaptı.

Güncellemenin ne vakit yapılacağı ve telefonlara ne vakit yayılacağı hakkında net bir bilgi yok. Lakin çok uzak bir tarih olmayacağını söylemek mümkün.

2019 yılının birinci çeyreğinde satışlarını %44,5 oranında artıran Huawei, Samsung'un ardından ikinci sıradaki yerini hâlâ koruyor.

Başa dön tuşu