Google, Stadia İçin Bir Hız Testi Aracını Duyurdu

Google Stadia şu an için oyuncuların dikkatini en çok çeken teknolojiler ortasında yer alıyor. Oyuncuların heyecanlanmasının sebebiyse neredeyse hiçbir donanım ihtiyacı olmadan herkesin son çıkan oyunları oynayabilecek olması fikri.

Google Stadia, internet suratının kâfi olduğu alanlarda donanımın ne olduğuna bakmaksızın oyun tecrübesi yaşamanızı sağlayan bir sistem olacak. Doğal ki bu sistem sırf oyuncuların değil, birebir vakitte oyun geliştiricilerinin de yüzünü güldürecek. Stadia sayesinde oyun geliştiricileri, ortalama bir kullanıcı profili çıkarıp ortalama bir donanıma nazaran oyun geliştirmek zorunda kalmayacak.

Kısaca özetlemek gerekirse Stadia’dan yararlanmak için öncelikle hizmetin ülkenizde desteklenmesi, sonra da nispeten uygun bir internet kontağı gerekiyor. Olağan ki bu durum da birçok soruyu beraberinde getirdi. Birçok kişinin “Acaba benim internet suratım kâfi mi?” sorusundan sonra Google, bir hız testi aracını duyurdu.

Şu an için Stadia’nın ülkemizde bulunmaması sebebiyle test ülkemizde gerçekleştirilemiyor fakat testi gerçekleştirdiğiniz vakit nasıl bir oyun kalitesi beklemeniz gerektiği de not olarak düşülüyor.

Kasım ayında başlayacak olan Stadia’nın şu an için ülkemize dair bir açıklaması şimdi bulunmuyor.

Başa dön tuşu