Gary Gensler FTX olaylarını yorumladı!

Kripto para piyasası son günlerde Binance ve FTX olaylarıyla büyük bir çöküş yaşıyor. SEC Lideri Gary Gensler ise beklenen değerlendirmesini yaptı.

Binance ve FTX’in olaylarının akabinde kesimin kıymetli isimleri çeşitli kanılarını başlattı. SEC Lideri Gary Gensler, yaşanan olayların akabinde FTX’in çöküşünü üzerine değerlendirmelerde bulundu. Menkul Değerler ve Borsa Komitesi lideri, hala devam eden çöküşün dijital dijital varlıklarda yaşanan geniş bir eğilimin bir kesimi olduğunu belirtti.

Gary Gensler, FTX hakkında konuştu

Düzenlenen bir konferansta konuşma yapan Gensler, FTX borsasının çökmesiyle ilgili şunlardan kelam etti;

“Son iki günde gördüklerimiz, son 6 ila 8 ayda gördüklerimizin bir kesimidir. Yatırım yapan beşerler, daha uygun bir gelecek umuyor. Lakin şu anda buna sahip değiller”

Piyasada yaşanan son karmaşa, önemli sorunları de beraberinde getirmiş gözüküyor. Binance ve FTX ortasında yaşanan olaylarda Binance’ın FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini açıklaması, halihazırda devam eden sıkıntıları daha da derinleştirdi. Bunun üzerine Binance durumdan ötürü çok üzgün olduklarını, FTX’i almayı denediklerini lakin başaramadıklarını belirtti. Önder kripto para Bitcoin kelam konusu bu gelişmelerin akabinde 15 bin dolar düzeyine geriledi ve yazının hazırlandığı dakikalarda ise 16.733 dolar düzeyinde hareket ediyor. Kripto para piyasaları hala Binance ve FTX ortasında yaşanan gerginlik münasebetiyle olumsuz tarafta hareket ediyor. Piyasaların gidişatı ve ilerleyen günlerde ise ne olacağı merak edilen bahislerin başında geliyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu