Facebook’taki Mavi Tikli Hesaplara Dikkat: Dolandırıcılar Ele Geçirdi!

Hackerlar dolandırıcılık konusunda sınır tanımıyor. Yakın zamanda TechCrunch’ta yayımlanan bir habere göre Facebook ve Instagram’da yer alan bazı doğrulanmış hesaplar, kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildi.

Hackerlar, doğrulanmış hesaplar üzerinden sosyal medya kullanıcılarını dolandırmaya çalıştı.

Hacklenen Hesapların İsmi Değiştirildi

Facebook ve Instagram, Twitter’a benzer bir şekilde doğrulanmış hesap hizmetini yakın zamanda sunacağını açıklamıştı. Ancak özellik hala aktif hale gelmedi. Peki, Facebook üzerinde yer alan doğrulanmış sayfalar, nasıl hackerların eline geçti?

İddialara göre doğrulanmış hesapları çalan hackerlar, sayfaların ismini değiştirerek sanki Meta şirketinin orijinal sayfasıymış gibi gösterdi. Bunun üstüne Facebook Reklamlar aracılığıyla paylaşımlarını sosyal medya içerisinde yaymaya başlayan hackerlar, kullanıcıları dolandırıcı bir siteye yönlendirdi.

Örneğin Hintli bir şarkıcı ve aktris olan Miss Pooja’nın sayfasının çalınıp isminin Meta Ads olarak değiştirildiği görülebiliyor. Meta henüz konu hakkında bir açıklama yapmadı. Yaşanan bu olay, Meta’nın yakın zamanda aktif hale getirmeyi planladığı doğrulanmış hesap hizmetini sorgulattı.

Yapay Zeka Dolandırıcılığı: Nasıl Dikkat Edebilirsiniz? (Özel Haber)
TEKNOLOJİ

Yapay Zeka Dolandırıcılığı: Nasıl Dikkat Edebilirsiniz? (Özel Haber)

Yapay zeka teknoloji gündeminin bir numaralı konusu olmuş durumda. Her popüler konuda olduğu gibi yapay zeka konusunda da dolandırıcılar kullanıcıları tuzağa düşürmekten çekinmiyor.

TikTok'ta Büyük Güvenlik Açığı: Verileriniz Güvende Değil!
GÜVENLİK

TikTok’ta Büyük Güvenlik Açığı: Verileriniz Güvende Değil!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, yine bir skandalla gündemde. Yakın zamanda yayımlanan bir siber güvenlik raporunda TikTok uygulamasının verilerin sızmasına sebep olabilecek güvenlik açıkları olduğu saptandı.

Başa dön tuşu