Elon Musk, Starship’e Ejderha Kanatları Takabilir

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, yeni uzay gemisi Starship’e dev, paslanmaz çelikten ejderha kanatları eklemeyi düşündüğüyle ilgili bir tweet paylaştı. Musk’ın bu kanıyı hayata geçirmesi durumunda, Starship’in yepisyeni bir boyut kazanacağına hepimiz katılabiliriz. Olayın ciddiyetini öğrenmek ismine ‘1 ile 10 ortasında ne kadar ciddisin?’ diye soran bir takipçisine 6,5 karşılığını veren Musk, ayrıyeten uzay gemisinin ateş püskürtemeyeceği lakin ateşten bir halkaya iniş yapacağı konusunda latife yapmayı da unutmadı.

Musk ayrıyeten, uzay gemisine çelik kaplamadan ejderha kanatları eklemenin Starhip’in, yörüngeye geri dönüş sıcaklığını 1000 dereceye kadar düşürebileceğini, böylelikle uzay gemisinin yüzeyinde soğutulmuş metalin kullanılmasına gereksinimin kalmayacağını lisana getirdi. Musk’ın tweetlerinin ciddiyeti sorgulansa da, olaya hayli derin bir bakış açısıyla baktığını görebiliyoruz. Tahminen de her şeyin sonunda ejderha kanatları da Musk’ın değişik ve kendine mahsus fikirleri ortasına katılıp hayata geçirilebilir.

Tıpkı Harry Potter fanları üzere, Game of Thrones fanları da kendilerini belli hanelere ilişkin görmeyi ve bunu benimsemeyi seviyorlar. Game of Thrones’un çıkışından kısa bir mühlet sonra ejderha fikrini takipçileriyle paylaşmasına bakılırsa, Elon Musk da kendini Targaryen hanesine ilişkin hissediyor üzere görünüyor.

SpaceX ayrıyeten astronotları uzaya göndermek için özel olarak tasarladığı kapsülün ismini ‘Dragon’ koymuştu. Musk’ın Game of Thrones hayranlığını da göz önünde bulundurduğumuzda, taşlar artık yerine oturuyor üzere. Crew Dragon, şimdi Milletlerarası Uzay İstasyonu’na gerçek beşerlerle seyahat etmese de, gelecek bir vakit diliminde kendi 'ejderha severlerini' NASA astronotları olarak uzaya yollayacak.  

Başa dön tuşu