Call of Duty: Modern Warfare II rekorlara doymuyor: 2022’nin en çok satan oyunu oldu

Elden Ring artık ABD’de 2022’nin en çok satan oyunu değil. NPD Group’un yeni bilgilerine nazaran, bu onur artık Call of Duty: Çağdaş Warfare 2’ye geçti .

Diskte rastgele bir gerçek bilgi olmamasına karşın Ekim fizikî satış tablosunun tepesine ulaşan Çağdaş Warfare 2, Kasım ayında yeni gelenler God of War: Ragnarök, Pokémon Scarlet ve Violet ve Sonic Frontiers’ı geride bırakarak tepedeki yerini koruyor. NPD Group’un raporu, kesin satış sayısı verilmese de Çağdaş Warfare 2’nin şu anda 2022’nin en çok satan oyunu olduğuna da dikkat çekiyor. Elden Ring’in Eylül ayı itibariyle 17.5 milyon adet sattığını biliyoruz, yani en azından bundan daha fazla.

Call of Duty Çağdaş Warfare 2, sırf ABD’de 2022’nin en çok satan oyunu değil, tıpkı vakitte en süratli satan Call of Duty oyunu ve yalnızca on günde 1 milyar dolar kazanarak Black Ops 2’yi geride bırakıyor . Call of Duty, bir franchise olarak o kadar büyük ki Microsoft, Activision ile birleşmesini durdurmaya çalışan düzenleyicilere bir barış teklifi olarak franchise’ı Nintendo’ya getirmeyi bile teklif etti.

Call of Duty: Çağdaş Warfare II’ye 55 GB güncelleme

Call of Duty: Çağdaş Warfare II’in Rakipleri ve PlayStation bu durumda ne yaptı ?

Ama tekrar de tüm vakitlerin en çok satan ve en süratli satan From Software oyunu olan Elden Ring için üzülmeyelim. Ayrıyeten dün gece The Game Awards’da gıpta ile bakılan Yılın Oyunu mükafatı de dahil olmak üzere bir dizi ödül kazandı . Oyun yöneticisi Miyazaki, Colosseum güncellemesinden sonra Elden Ring’in sona ermekten çok uzak olduğunu ve gelecekte daha fazla DLC’nin planlandığını açıkça belirtti .

NPD raporundan bir öteki not, ABD konsol satışlarında geçen yılın birebir periyoduna nazaran yüzde 45 artarak 1,3 milyar doları bulan artış. PlayStation 5, hem ünite hem de dolar cinsinden Nintendo Switch’i geride bırakarak konsol satışlarındaki fiyata öncülük etti. PS5, Kasım 2020’de piyasaya sürüldüğünden beri satışlarla uğraş ediyordu, fakat talep eksikliği nedeniyle değil. Tedarik zinciri sıkıntıları nedeniyle Sony, perakendeciler tarafından bildirilen kronik kıtlıklar nedeniyle PS5’leri gereğince süratli üretemedi. PlayStation lideri Jim Ryan, bu tedarik eksikliklerinin bu ayın başlarında PlayStation Partner Ödülleri’nde çözüldüğünü söyledi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu