Bitcoin, bu önemli direnci kırabilecek mi?

Bitcoin USD, Salı günü yani bugün sabahın erken saatlerinde güne dikkat cazibeli bir formda başladı.

Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 21.000 doların üzerinde fiyatlandı. Direnç bölgesine yakın noktalarda hareket eden başkan kripto para BTC, şimdi üst istikametli bir hareketlenme yaşamadı. Bitcoin USD, 21.000 dolar düzeyinde hareket ederken, Kasım ayından bu yana 1 trilyon doları sonu aşıldı. BTC, geçtiğimiz takvim haftasına nazaran ise %22,9 artışla Hong Kong’da %1,4 artış yaşadı. Alternatif kripto varlıkların önderi olan Ethereum ise son 7 gün içerisinde %18,5 oranında artış yaşayarak 1,570 dolar düzeyine ulaştı.

Bitcoin USD yeni direnci kırabilir mi?

Son bir hafta içerisinde önemli bir direnç noktasının üzerine çıkan Bitcoin, son günlerde kazanımlarını azaltmış gözüküyor. Gelecek direnç bölgelerini zorlamaya çalışsa da önemli direnç bölgeleri olması sebebiyle zorlanıyor. Yatırımcılar günlük grafik takiplerinde en çok da Golden Cross hareketinin yaşanmasını bekliyor. Lakin kanılara nazaran bu atak için biraz daha vakit vardır.

BTC’nin 21.500 direncini aşmaması halinde yavaş yavaş geri dönme ihtimali vardır. Fiyati küçük bir direnç bölgesi olan 21.250 dolar, dün bir defa daha kırdı lakin üzerinde sabit kalamadı. Bitcoin USD’de temel kırılması gereken direnç bölgesi 21.500 dolar düzeyidir.

Bitcoi’de son durum nedir?

Bitcoin USD, dün en yüksek 21.450 dolar üstüne çıkarak son bir hafta içerisinde en yüksek düzeye ulaştı. Kimi borsalarda ise sayılar 21.500 direncine dokundu. Başkan kripto para Bitcoin dün bu düzeylerde hareketli dakikalar yaşarken, akabinde yavaş yavaş geriledi. Şu an ise başkan kripto 21.193 dolar düzeyinde hareket ediyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu