Apple Music Web’de kayan şarkı sözlerini test ediliyor

Apple Music için geliştirmeler devam ediyor. Apple Music Web için kayan müzik kelamları test edilecek. İşte ayrıntılar.

Müzik platformları ortasında şu anda Spotify ile rekabet eden Apple Music, yeni özellikleriyle daha yeterli tecrübe sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda ise müzik kelamları konusunda web sürümü için yeni bir güncellemeye gidilecek.

beta.music.apple.com web sitesinde yapılan güncellemede şirket müzik kelamlarıyla ilgilenen kullanıcılara kayan müzik kelamlarını sunacak. Tarayıcıda Apple Music içeriğini dinlenirken kullanıcılar ekranın sağ üst köşesindeki konuşma balonuna dokunarak müzik kelamlarını görüntüleyebilecek.

Yukarıdaki fotoğraftan de görebileceğiniz üzere müzik kelamı arayüzünün tasarımı iPhone, iPad ve Mac’teki Apple Music uygulamasının müzik kelamı dizaynıyla benzeri. Ayrıyeten müzik kelamları ekranın sağ tarafında bulunan müzik ile eşzamanlı olarak kayıyor. Özellik şu anda sırf beta web oynatıcısında kullanılabilir. Lakin testler sona edikten sonra Apple özelliği tüm kullanıcılara sunacak.

Apple Music Web 2019’da sunulmuştu

Apple, web tabanlı Apple Music oynatıcısını 2019’da piyasaya sürmüştü. Web sitesi, iOS ve Mac sürümleriyle birebir içeriği sunarken web üzerinden müzik dinlemek isteyenlere seçenek sunuyor.

Android için Apple Music indir

iPhone için Apple Music indir

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu