Apple Bombayı Patlattı: Apple Yapay Zekası Apple Intelligence Tanıtıldı!

Apple’ın merakla beklenen WWDC 2024 etkinliği gerçekleşti ve Apple nihayet yapay zekâlara yönelik sessizliğini bozdu ve şirketin kendi yapay zekâsı Apple Intelligence‘i tanıttı.

Bu yıl 35.’si düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı (WWDC) etkinliğinde iOS 18, iPadOS 18, macOS 15, tvOS 18, watchOS 11 ve visionOS 2’ye yer verildi. Peki Apple’ın yeni yapay zekâsı Apple Intelligence neler yapabilecek?

Apple Intelligence Neler Yapabilecek?

Apple, geliştirdiği yapay zekâ üzerinde çalışırken nelere dikkat ettiklerini “En önemli şeylere yardımcı olacak kadar güçlü olmalı. Sezgisel ve kullanımı kolay olmalı. Ürün deneyimlerinize derinlemesine entegre edilmeli. En önemlisi, sizi anlamalı ve kişisel bağlamınıza dayanmalı… ve tabii ki, en başından itibaren gizlilikle inşa edilmeli.” ifadesiyle yorumladı.

Apple yeni yapay zekâsı Apple Intelligence’in tüm uygulamalarına derinlemesine entegre edildiğini belirtiyor. Apple’ın eğitmiş olduğu yeni dil modeli, sistem genelinde her türlü yazım işlerinde size kolaylık sağlayacak. Posta, Notlar, Safari, Sayfalar, Keynote ve üçüncü taraf uygulamalarda metni otomatik olarak yeniden yazmanıza ve düzeltmenize olanak tanıyacak.

Apple Bombayı Patlattı: Apple Yapay Zekası Apple Intelligence Tanıtıldı!

Apple Intelligence ile fotoğraflardan emojilere ve GIF’lere kadar görüntü özellikleri sayesinde kendinizi ve başkalarının avatarlarını görsel olarak ifade etmek artık eğlenceli bir hâl alıyor. Apple Intelligence sayesinde dilediğinizce görsel oluşturabileceksiniz.

Apple Intelligence, uygulamalarınızdaki ve ekranınızdaki verilere erişerek kişisel bilgilerinizi temel alacak. Diyelim ki bir toplantınız öğleden sonraya ertelendi ve bunun gitmek istediğiniz bir gösteriye zamanında yetişmenizi engelleyip engellemeyeceğini merak ediyorsunuz. Apple Intelligence her detayı inceleyecek ve daima bilecek. Hangi etkinliğe gitmek istediğinizi, birkaç gün önce e-posta ile gönderilen ayrıntıları, toplantının programını ve toplantınız ile gösteri arasındaki uzaklığı hesaplayarak size bir takım önemli detaylar sunacak.

Apple Intelligence Verilerinin Gizliliği Nasıl Olacak?

watchOS 11 Tanıtıldı: Apple Watch'lara Neler Geliyor?
TEKNOLOJİ

watchOS 11 Tanıtıldı: Apple Watch’lara Neler Geliyor?

WWDC 2024 etkinliği gerçekleşti ve watchOS 11 tanıtıldı. Apple Watch’ınıza yeni özellikler katacak olan watchOS 11 neler sunuyor? İşte detaylar!

Güncelleniyor…

Başa dön tuşu