Apple AirPods Lite ve AirPods Max 2’den İlk Bilgiler Geldi

Deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo, şirketin geleceğe yönelik planları ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Paylaşılan bilgilere nazaran Apple, kulak üstü kulaklığı AirPods Max ile mevcut modellerden daha uygun fiyatlı bir AirPods üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Kuo’ya nazaran Apple, yeni eserlerini 2024’ün sonu yahut 2025’in birinci yarısında piyasaya sürecek.

Apple’ın şu anki en uygun fiyatlı kulaklığı, 129 dolar (Türkiye’de 5.399 TL) fiyat etiketine sahip olan ikinci kuşak AirPods. Kuo’ya nazaran yaklaşmakta olan uygun fiyatlı AirPods, 99 dolara satışa sunulacak. Bu, AirPods Lite’ın AirPods 2’den yaklaşık yüzde 23 daha uygun fiyatlı olacağı manasına geliyor ki bu farkı Türkiye fiyatına yansıttığımızda yaklaşık 4.149 TL üzere bir fiyatla karşılaşıyoruz.

AirPods Max, neredeyse unutulmak üzereydi

Apple’ın birinci jenerasyon AirPods Max modeli, Aralık 2021’de piyasaya sürüldü. ABD’de 549 dolar karşılığında satılan eser, bugün Türkiye’de 14.499 TL karşılığında satın alınabiliyor. Apple, nedendir bilinmez lakin etkin gürültü engelleme, dahili ekolayzır ve 20 saate kadar kullanım mühleti vadeden kulaklığı için yıllardır özel bir PR çalışması yapmadı. AirPods Max 2, bu durumu değiştirebilir.

Kuo, AirPods Max 2’nin AirPods Lite ile birebir anda ya da yakın bir devirde piyasaya sürülmesini beklediğini tabir etse de kulaklığın sahip olabileceği özelliklere dair hiçbir bilgi sunmadı. Fakat Apple nitekim de pek de tanınan olmayan bu kulaküstü kulaklığın ikinci jenerasyonunu geliştiriyorsa önümüzdeki periyotta çok daha fazla sızıntının ortaya çıkması son derece muhtemel.

Başa dön tuşu