8. Zekâ ve Yetenek Kongresi, 25-26 Kasım’da Düzenlenecek

ODTÜ Eğitim Fakültesi ve Türk Zekâ Vakfı ortaklığından düzenlenen 8. Zekâ ve yetenek Kongresi, birbirinden önemli katılımcılar ile birlikte 25-26 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

Türkiye Zekâ Vakfı ve ODTÜ Eğitim Fakültesi ortaklığında tam 7 yıldır düzenlenen Zekâ ve yetenek Kongresi, pandemi nedeniyle verilen uzun bir aradan sonra yeniden katılımcılarla buluşuyor. Bu yıl düzenlenen etkinlikte yine birbirinden önemli konuklarla zekâ ve yetenek kavramları üzerine konuşulacak.

Kongrede zekâ ve yetenek kavramı, insanın bütünlüğü içerisinde değerlendirilerek, kavramların hayat başarısındaki rolü, Türkiye’de özel yetenekli öğrencilerin eğitimine yönelik yapılan çalışmalar, üstün zekâlı ve yetenekli çocuğa sahip olan ebeveynlerin yaşadıkları sorunlar ve çözüm yolları gibi birçok başlık alanında uzman konuşmacılar tarafından ele alınacak

Etkinlik, birbirinden önemli konukların katılımıyla düzenlenecek

Etkinlikte akademisyen Prof. Dr. Ayşe Nilüfer Narlı, Prof. Dr. Cem Balçıkanlı, köy okulu öğretmenleri Eren ve Altun Oruç, Türkiye Zekâ Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ferhunde Öktem ve daha birçok konuk tarafından konuşmalar ve paneller düzenlenecek. Kongrede konuşmacılar, ana salonda gerçekleştirecekleri 20’şer dakikalık oturumlarla katılımcılarla buluşurken, farklı hedef kitlelerine yönelik farklı kazanımları amaçlayan kontenjanlı atölye çalışmaları da paralel oturumlarla yapılacak.

Bu yılki kongrede üstün zekâlı ve yetenekli bireylerin tespit edilmesi, eğitilmesi, desteklenmesi ve izlenmesine ilişkin sorun ve önlemlerin toplu olarak ele alınması, sosyal iletişimin zekâ ve yetenekle ilişkisi, beynin yapısı, zekâ testlerinin tartışılması, ailelerin bilinçlenmesi ve tüm aktörlere düşen görevler gibi önemli konular ele alınacak.

25-26 Kasım tarihlerinde ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlik hakkında daha detaylı bilgi almak ve bilet satın almak için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu